Uroczyste oddanie Orlika

Dnia 26.05.2010 r. o godz.12.00 dokonano uroczystego otwarcia kompleksu boisk sportowych „Moje boisko Orlik 2012”. W tym ważnym wydarzeniu szkoły zaszczycili nas swoją obecnością przedstawiciele władz wojewódzkich i samorządowych:

• poseł na Sejm RP Antoni Błądek,
  • asystent pani poseł Renaty Butryn pani Katarzyna Zarzycka,
  • przewodnicząca Sejmiku Województwa Podkarpackiego pani Lidia Błądek,
  • asystent marszałka Województwa Podkarpackiego pan Tomasz Burdzy,
  • burmistrz Gminy i Miasta Nisko pan Julian Ozimek,
  • pani burmistrz Teresa Sułkowska,
  • starosta Powiatu Niżańskiego pan Władysław Pracoń,
  • przewodniczący Rady Miejskiej pan Waldemar Ślusarczyk,
  • ksiądz proboszcz Franciszek Grela,
  • radni Gminy i Miasta Nisko,
  • przedstawiciel Kuratorium Oświaty pan Jerzy Utnik,
  • sportowiec – złoty medalista Europejskich Igrzysk Juniorów z 1964r. p. Bogusław Pelc.

Na uroczystości gościli kierownicy i dyrektorzy placówek oświatowych i instytucji , przedstawiciele Komendy Policji i przedstawiciele Wojskowej Komendy Uzupełnień. Brali również udział nauczyciele, pracownicy uczniowie i rodzice naszej szkoły.

Uroczystość przebiegała według następującego porządku:

• przywitanie gości przez dyrektora szkoły p. Irenę Sieradzką
  • uroczyste przecięcie wstęgi biało-czerwonej
  • poświęcenie obiektu sportowego księdza dziekana Franciszka Grelę
  • symboliczne rzuty karne poproszono gości, które strzelali: poseł p. Antoni Błądek, burmistrz p. Julian Ozimek, burmistrz p .Teresa Sułkowska, przewodnicząca Sejmiku Województwa Podkarpackiego p. Lidia Błądek i sportowiec p. Bogusław Pelc.

Po symbolicznych rzutach nastąpiło rozegranie mini meczu piłki nożnej pomiędzy PSP Nr 3 i PSP Nr 1, a o symboliczne otwarcie meczu poproszono p. burmistrza Juliana Ozimka. Dalsza część uroczystości odbyła się na sali gimnastycznej gdzie p. burmistrz Julian Ozimek jako gospodarz Miasta powitał wszystkich gości z imienia i nazwiska. Skierował ciepłe słowa do nauczycieli, uczniów i rodziców. Przedstawił koszt całej inwestycji, która finansowana była z trzech źródeł:

• Ministerstwo Sportu i Turystyki RP
  • Urząd Marszałkowski
  • Gmina i Miasto Nisko

Koszt całej inwestycji to: 1.137.393 zł.

Pan burmistrz podziękowania skierował do wykonawcy, którym była Firma REM-BUD ze Stalowej Woli pana Bronisława Drąga. Większość zaproszonych gości zabierając głos składała serdeczne gratulacje i podziękowania pod adresem osób, które przyczyniły się do powstania pięknego nowoczesnego kompleksu boisk. Uroczystość wzbogacili uczniowie częścią artystyczną, na którą złożyły się tańce, wiersze, piosenki. Przygotowana była pod kierunkiem pani Beaty Lewackiej. Kompleks boisk sportowych będzie służył dzieciom, młodzieży i społeczności lokalnej, co w znacznym stopniu wzbogaci ofertę spędzania czasu wolnego przez dzieci i młodzież. Zajęcia odbywać się będą pod okiem instruktora. Jesteśmy przekonani, że oddany dziś do użytku obiekt stanie się miejscem wielu sukcesów. Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, uczniowie i rodzice dziękują wszystkim za wspólne przeżycie tego wspaniałego dnia, który wpisze się na karty kroniki szkoły.