Narodowe Święto Niepodległości w świetlicy szkolnej - #LaboratoriaPrzyszłości

Budząc zainteresowania dzieci wydarzeniami ogólnopaństwowymi, włączając się w szkolne obchody tego święta, a także rozwijając poczucie przynależności narodowej, postanowiliśmy w naszej świetlicy uczcić Święto Niepodległości poprzez różnorodne formy zajęć.

Podczas zajęć plastyczno – technicznych uczniowie wykonali flagi, godło Polski oraz serduszka, które wykonywali za pomocą m.in. sprzętu zakupionego w ramach Ogólnopolskiego Programu: "Laboratoria Przyszłości". Dzieci wykonały także biało – czerwone kotyliony, którymi przyozdobiły swoje stroje w czasie uroczystości szkolnych. Uczniowie wykonali również biało – czerwone kwiaty. Zwieńczeniem tych wszystkich działań było stworzenie kącika patriotycznego, do którego wykorzystano prace wykonane właśnie przez dzieci.

Uczniowie poznali również „Legendę o Powstaniu Państwa Polskiego”, do której wykonali rysunki.