Zajęcia kulinarne w klasie III a w ramach „Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania”.

Dnia 19 listopada 2021 r. uczniowie klasy III a uczestniczyli w zajęciach kulinarnych w ramach „Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania”. Dzieci wspólnie stworzyły muchomorki i borowiki wykorzystując przy ich tworzeniu sezonowe warzywa i jajka. Kolorowe grzyby umieściły na wykonanych przez siebie sałatkach. Z zainteresowaniem wysłuchały pogadanki na temat wartości odżywczych warzyw i zasad prawidłowego komponowania zdrowych posiłków.
Uczniowie stworzyli również plakat jesiennego lasu, który stał się tłem dla eksponowanych „jadalnych grzybów”.
Zajęcia zakończył wspólny posiłek. Wszyscy zjedli go z apetytem i w miłej atmosferze.