LAS – DOM ROŚLIN I ZWIERZĄT

Dnia 25 kwietnia 2024 roku dzieci z oddziału przedszkolnego „Biedronki” oraz uczniowie klas 1 – 3 uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami Klubu Kolekcjonera i Kultury Łowieckiej oddział Tarnobrzeski, na temat: Las - dom roślin i zwierząt. Podczas spotkania uczestnicy poszerzali wiedzę na temat ochrony lasu i różnorodnych gatunków zwierząt leśnych. Ważnym zagadnieniem były także zasady bezpiecznego i ekologicznego zachowania w lesie. Dzieci aktywnie włączały się do zajęć i prezentowały przyrodnicze wiadomości. Nasi goście w bardzo ciekawy i obrazowy sposób edukowali uczniów w dziedzinie ochrony środowiska naturalnego. Wydarzenie miało atrakcyjną oprawę. Prowadzący zaprezentowali bajkę edukacyjną, liczne plansze demonstracyjne, okazy zwierząt oraz odgłosy wydawane przez zwierzęta. Spotkanie zorganizowano w ramach obchodów Dnia Ziemi. Serdecznie dziękujemy Klubowi Kolekcjonera i Kultury Łowieckiej oddział w Tarnobrzegu za zorganizowanie i poprowadzenie spotkania z naszymi wychowankami oraz wspieranie wysiłków wychowawczych w dziedzinie edukacji przyrodniczej i ekologicznej.