XVI Miejsko – Gminny Konkurs Ortograficzny „Zostań Mistrzem Ortografii”

18 kwietnia 2024 r. w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 3 w Nisku odbył się XVI Miejsko – Gminny Konkurs Ortograficzny „Zostań Mistrzem Ortografii” pod patronatem Burmistrza Gminy i Miasta Nisko Pana Waldemara Ślusarczyka.
Celem konkursu było kształtowanie postawy szacunku i współodpowiedzialności za dziedzictwo językowe polszczyzny, motywowanie uczniów do doskonalenia własnych umiejętności ortograficznych, pogłębianie wrażliwości na poprawność ortograficzną i interpunkcyjną tekstu pisanego jako sposobu skutecznego komunikowania się.
O tytuł „Mistrza Ortografii” rywalizowali uczniowie klas VI – VIII ze wszystkich szkół podstawowych z terenu naszej gminy. Mieliśmy zaszczyt gościć 18 uczestników konkursu – laureatów eliminacji szkolnych. Każdą szkołę reprezentowało trzech uczniów, którzy przybyli wraz z opiekunami.
Konkurs trwał 60 minut. Uczniowie mieli za zadanie rozwiązać niełatwy test ortograficzny. Musieli wykazać się znajomością niemal wszystkich reguł pisowni. Nadzór nad prawidłowym przebiegiem konkursu sprawowała Gminna Komisja Konkursowa, w skład której weszli nauczyciele poloniści ze szkół biorących udział w konkursie.
Na pochwałę zasługuje bardzo dobre przygotowanie wszystkich uczniów. Zaprezentowali oni naprawdę imponujący poziom umiejętności ortograficznych.

Zwycięzcami zostali ci, którzy wykazali się najlepszą znajomością zasad pisowni i umiejętnością ich zastosowania w praktyce.
Laureaci konkursu:
I miejsce – Natalia Rurak (Zespół Szkolno – Przedszkolny w Nowosielcu)
II miejsce – Joanna Gielarowska (Zespół Szkolno – Przedszkolny w Nowosielcu)
III miejsce – Joanna Wór (Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 3 w Nisku, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. gen. Stanisława Dąbka w Nisku)
Laureaci konkursu otrzymali nagrody książkowe i dyplomy, które zostały im wręczone przez Burmistrza Gminy i Miasta Nisko Pana Waldemara Ślusarczyka oraz Dyrektora Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 3 w Nisku Panią Beatę Żak. Zwyciężczyni została nagrodzona również pamiątkową statuetką. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy.
Fundatorem nagród był Burmistrz Gminy i Miasta Nisko. Laureaci wezmą udział w Powiatowym Konkursie Ortograficznym.
Konkurs zorganizowała pani Marzanna Kupiec i pani Agnieszka Nicałek.
Dziękujemy sponsorom – właścicielom Piekarni Rostek, dzięki którym mieliśmy możliwość zorganizowania słodkiego poczęstunku dla uczniów oraz nauczycieli.
Serdecznie gratulujemy laureatom konkursu i życzymy kolejnych sukcesów!