Finaliści XII Ogólnopolskiego Maratonu Matematycznego „Banachiada”

XII Ogólnopolski Maraton Matematyczny „Banachiada” został rozstrzygnięty.

5 kwietnia 2024 r. w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Banacha w Jarosławiu odbyło się uroczyste rozdanie nagród i dyplomów.

Maraton Matematyczny składał się z trzech etapów. I etap maratonu, obejmowały eliminacje szkolne, które odbyły się 23 lutego 2024 r. w naszej szkole. Do II etapu zakwalifikowało się dwoje uczniów ze szkoły z największą liczbą punktów, byli to: Aleksander Zaleśny z kl. VII a i Joanna Wór z kl. VII a.

8 marca 2024 r. w budynku Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Banacha w Jarosławiu odbył się II i III (finałowy) etap maratonu.

Podczas II etapu maratonu, w ciągu godziny Asia i Olek rozwiązywali 40 zadań testowych przy stanowiskach komputerowych, udostępnionych na stronie organizatora.

Po przeprowadzeniu II etapu, organizatorzy wyłonili 10 najlepszych zespołów (z ponad 40), które mogły wziąć udział w III etapie konkursu, do którego również zakwalifikowali się nasi uczniowie w składzie: Joanna Wór z kl. VII a i Aleksander Zaleśny z kl. VII a.

W czasie trwającego 3 godziny maratonu uczniowie do rozwiązania mieli 60 zadań otwartych, nad którymi pracowali w duecie.

Nasza dwójka „maratończyków” uplasowała się na 6 pozycji, uzyskując tytuł finalistów XII Ogólnopolskiego Maratonu Matematycznego „Banachiada”.

Prorektor ds. dydaktycznych Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Jarosławiu - Pani dr Dorota Dejniak, wręczyła dyplomy nagrodzonym uczniom.

Opiekunem dydaktycznym uczniów była Pani Aleksandra Jackowicz – nauczycielka matematyki i fizyki.

Ogólnopolski Maraton Matematyczny „Banachiada” to nie tylko rywalizacja, ale także okazja do nauki, rozwoju i spotkania się z pasjonatami matematyki. ZSTiO w Jarosławiu kontynuuje tę tradycję co roku, dając uczniom możliwość dalszego rozwijania się w tej fascynującej dziedzinie nauki. Konkurs zachęcił uczniów do dalszego zgłębiania tajemnic matematyki. Ponadto, dostarczył im motywacji do ciężkiej pracy i doskonalenia swoich umiejętności.

Gratulujemy Asi i Olkowi i życzymy dalszych sukcesów!