CorelDRAW

CorelDRAW już od dwudziestu sześciu lat podbija serca użytkowników na całym świecie. Ten wspaniały program do tworzenia grafiki wektorowej świetnie nadaje się do rysowania szyldów, wizytówek czy skomplikowanych elementów technicznych. Można w nim zaprojektować logo firmy, ulotkę reklamową albo plakat.

Celem zajęć jest zapoznanie ucznia z obsługą programu CorelDraw i ukazanie programu jako narzędzia wykorzystywanego do tworzenia i modyfikowania plików graficznych.

W ramach zajęć uczniowie nauczą się rysować obiekty, stosować kolory i desenie, zmieniać kształt i położenie każdego elementu obrazu. Zrozumieją, do czego służą warstwy, i dowiedzą się, jak radzić sobie z tekstem.

Zajęcia prowadzone będą w formie ćwiczeń, które poprzedzone zostaną krótkim wstępem teoretycznym.

Prowadząca zajęcia: Pani Jolanta Kata