RAZEM BUDUJEMY Z LEGO

W ramach realizowanego w naszej szkole Ogólnopolskiego Programu „LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI” w marcu 2023 roku odbyła się seria zajęć w klasach 1 – 3 pod hasłem „Koleżanko i kolego, razem budujemy z Lego”. Uczniowie pracowali w niewielkich grupach wspólnie budując z klocków Lego pojazd według instrukcji. Zajęcia miały na celu rozwijanie myślenia przestrzennego, kompetencji technicznych, cierpliwości, koncentracji oraz umiejętności współpracy w zespole. Zabawy konstrukcyjne klockami Lego wspierają także rozwój umiejętności manualnych, kreatywności i wytrwałości. Podczas wykonywania zadania dzieci pokonywały różnorodne trudności wspierając się nawzajem. Zabawy konstrukcyjne są ciekawą i rozwijającą formą spędzania czasu. Stanowią znakomitą alternatywę dla gier komputerowych. Zajęcia były realizowane przez pedagoga szkolnego.