PROMOWALIŚMY KSIĄŻKI METODĄ BOOKTALKING

13 grudnia 2022 r. w bibliotece szkolnej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w Nisku odbył się kolejny już – szkolny booktalking czyli gawęda o książce. Gawędzili uczniowie klas piątych, szóstych i ósmych, którzy zgłosili swój akces do udziału w wydarzeniu. Mimo ogłoszenia terminu przesłuchań z miesięcznym wyprzedzeniem niewielu uczniów miało odwagę prezentować ulubione książki szerszej publiczności. A byli to: z klasy Va Sandra Klusek, Judyta Pieróg, Julia Stępień, z klasy VI B Eryk Kotlik, z klasy VIII B Zuzanna Żbik i Victor Mroczek. Prezentacjom przysłuchiwała się komisja w skład której weszli pracownicy szkoły: pani dyrektor Jolanta Sztyber, pani psycholog Marta Ozimek, pani Elżbieta Wnuk, na czele z panią dyrektor Beatą Żak. Zarówno komisja, jak i przysłuchujący się uczniowie byli pod wielkim wrażeniem występujących – czego dowodem są już dzisiejsze wypożyczenia prezentowanych wczoraj książek. Booktalking to krótkie zareklamowanie książki. Nie jest to streszczenie ani recenzja, ale raczej przedstawienie bohaterów, fabuły czy też kilku scen z książki w taki sposób, by słuchacze chcieli sięgnąć po nią i przeczytać ją samodzielnie. Booktalking to również dzielenie się ze słuchaczami swoim entuzjazmem do książek i zachęcanie do czytania dla przyjemności. Największe wrażenie na komisji zrobili uczniowie prezentujący książki: Markusa Zusaka „Złodziejka książek” oraz Erica-Emmanuela Schmitta „Oskar i pani Róża” – dzieląc się przede wszystkim swoim entuzjazmem i miłością do książek, jak również wydobywając z nich najgłębsze wartości przemawiające wprost do serc słuchających. Uczniowie otrzymali nagrody książkowe i wielkie uznanie komisji konkursowej.