RUCH TO ZDROWIE

W listopadzie uczniowie klas pierwszych kontynuowali realizację programu profilaktyczno – edukacyjnego „Chcę żyć zdrowo” poznając znaczenie ruchu dla zdrowia człowieka i prawidłowego rozwoju dzieci. Hasło „Ruch to zdrowie” często pojawiało się podczas zajęć. Uczniowie uczestniczyli w spotkaniu z nauczycielem wychowania fizycznego – p. Małgorzatą Olejarczyk i obejrzeli film edukacyjny, aby poszerzyć wiedzę na temat wpływu ćwiczeń gimnastycznych na prawidłową postawę, pracę mięśni i samopoczucie.
Zwrócono także uwagę na potrzebę przebywania na świeżym powietrzu oraz dostosowania ubioru do warunków pogodowych. Gry zespołowe to także okazja do świetnej zabawy z rówieśnikami. Dzieci brały udział w aktywnych przerwach, podczas których organizowano zabawy ruchowe, wyścigi w rzędach i ćwiczenia gimnastyczne na hali sportowej. Ponadto w dniu 29 listopada 2022 roku uczniowie rywalizowali w turnieju sportowym pierwszoklasistów. Konkurencje wymagały od małych zawodników szybkości, koordynacji, celności i sprytu. Ale najważniejsza była dobra zabawa uczestników i uśmiech na ich twarzach.