Klasa V „a” na meczu piłki nożnej Polska - Niemcy w Rzeszowie

7 października 2021 r. klasa V „a” i delegacje uczniów z klas ósmych wybrały się na mecz piłki nożnej Polska - Niemcy do Rzeszowa. Dla uczniów klasy V „a” była to nagroda za zajęcie I miejsca w konkursie „Super klasa” w kategorii klas IV-VIII za rok szkolny 2020/2021.

Mecz z Niemcami był dla Polaków trzecim spotkaniem w edycji sparingowego turnieju Elite League. Polacy bardzo dobrze rozpoczęli mecz z Niemcami. Początkowo nasi reprezentanci częściej utrzymywali się przy piłce, a swoich sił w strzałach dystansu próbowali w pierwszych minutach Jan Biegański i Mateusz Żukowski. W 79. minucie gry, Polacy mogli prowadzić. Przed świetną szansą na otwarcie wyniku meczu stanął Arkadiusz Pyrka, jednak jego strzał z ostrego kąta minimalnie minął słupek bramki Niemców. Chwilę później kapitalną akcję indywidualną przeprowadził Ernest Terpiłowski zabrakło tylko dobrego wykończenia... Polacy zremisowali z Niemcami 0:0.

Polska U-20 - Niemcy U-20 0:0 (0:0)

Polska U-20: Marcel Lotka - Maksymilian Tkocz, Kacper Łopata, Patryk Peda - Mateusz Maćkowiak (46. Maciej Mas), Karol Struski, (63. Jakub Kałuziński) Jan Biegański (46. Karol Knap), Mateusz Żukowski (63. Jakub Iskra) - Dominik Piła (62. Ernest Terpiłowski), Kacper Zych (46. Bartłomiej Eizenchart), Dawid Kocyła (46. Arkadiusz Pyrka)

Niemcy U-20: Noah Atubolu - Kenneth Schmidt, Jamie Lawrence, Marcel Beifus - Marvin Obuz (67. Leon Dajaku), Eric Martel, Soufiane Messeguem (67. Merlin Rohl), Simon Asta - Paul Nebel, Lenn Jastremski (67. Maximilian Baier), Ansgar Knauff

Opiekunowie: mgr Aleksandra Jackowicz, mgr Małgorzata Olejarczyk, mgr Elżbieta Wnuk.