II i III miejsce uczennic z klasy VII a w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM"

22 marca 2024 roku odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 3 w NiskuByła to już 46 edycja konkursu.

Wzięli w nich udział uczestnicy reprezentujący szkoły podstawowe i ponadpodstawowe.

Do eliminacji przystąpiło 33 uczniów w trzech grupach wiekowych:

I grupa uczniowie klas 1 – 4,
II grupa uczniowie klas 5 – 8
III grupa – uczniowie szkół ponadpodstawowych.

Naszą szkołę reprezentowali: Lena Piech, Marcel Kucharski, Szymon Dybka, Maja Mazur, Amelia Surma i Kacper Barylski.

Testy, które rozwiązywali uczniowie obejmowały zagadnienia z dziedziny pożarnictwa, organizacji ochrony przeciwpożarowej, znajomości sprzętu ratowniczo - gaśniczego i profilaktyki przeciwpożarowej. Tym bardziej cieszy fakt, że młodzi ludzie podejmują wyzwanie zgłębiania tak trudnej i szczegółowej wiedzy, a swoje zainteresowanie tematyką pożarniczą przejawiają również w dziedzinie plastycznej, co odzwierciedlała wystawa prac uczniów naszej szkoły, która towarzyszyła Turniejowi.

W wyniku eliminacji gminnych zostali wyłonieni zwycięzcy w każdej kategorii wiekowej:

II miejsce - Maja Mazur z klasy VII a
III miejsce - Amelia Surma z klasy VII a